czarnobiały0+1+2
 Strona główna  Strona Internetowa Gminy  O Biuletynie  Powiaty i gminy  Archiwalny BIP  Mapa
 Protokoły Sesji Rady Gminy
 Drukuj informację

Protokół XXV sesji Rady Gminy Gietrzwałd

Ogłoszono: 2013-01-17 12:56:36 przez Adam Cieśliński

PROTOKÓŁ Nr 25
 
XXV zwyczajnej   sesji Rady Gminy Gietrzwałd
z dnia 8 listopada   2012r.
 
Początek sesji godz. 1000
Zakończenie sesji    godz. 1330.
Na sesji obecnych było 14 radnych, zgodnie z załączoną listą obecności. Nieobecny Marek Nowogrodzki, Urszula Skwarek przybyła o godz. 1020. Przewodniczący poinformował, że nieobecność radnego jest usprawiedliwiona. Ustawowy skład Rady Gminy liczy 15 radnych.
 
Ad.1.Otwarcie i uchwalenie porządku obrad.
Przewodniczący Rady Gminy Gietrzwałd Jan Zalewski dokonał otwarcia obrad XXV zwyczajnej sesji Rady Gminy witając radnych i gości. Stwierdził quorum, co oznacza, że uchwały podjęte na sesji są prawomocne. Na sesji obecni byli również: Wójt Mieczysław Ziółkowski, Z-ca Wójta Tadeusz Antoszewski, Skarbnik Józef Greifenberg, Sekretarz Halina Bienkiewicz, Kierownik ZGK Jan Kasprowicz, Kierownik Działu Inwestycji i Zamówień Publicznych Agnieszka Kochanowska, mieszkanka Gietrzwałdu Aneta Bilińska, mieszkańcy Cegłowa (załącznik lista gości na XXV sesji).
1.   Otwarcie i uchwalenie porządku obrad.
2.   Przyjęcie protokółu poprzedniej sesji.
3.   Interpelacje.
4.   Sprawozdanie Wójta.
5.   Sprawozdanie Przewodniczących Komisji z pracy Komisji.
6.   Odpowiedzi na interpelacje.
7.   Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Gietrzwałd na 2012 rok.
8.   Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gietrzwałd na lata 2012–2021.
9.     Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do wymiaru podatku rolnego na 2013 rok.
10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia jednostkowych stawek dotacji przed-miotowych.
11. Podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków.
12. Podjęcie uchwały zmieniającej w sprawie podziału gminy na sołectwa.
13. Podjęcie uchwały zmieniającej w sprawie nadania nazw ulicom w Gietrzwałdzie.
14. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości – działek w Unieszewie.
15. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia m.p.z.p. Gminy Gietrzwałd w ob. Unieszewo.
16. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia m.p.z.p. Gminy Gietrzwałd w obrębie Unieszewo.
17. Podjecie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania zmiany m.p.z.p. części miejscowości Gietrzwałd.
18. Informacja o oświadczenia majątkowych radnych i pracowników.
19. Sprawy różne
Przewodniczący  zaproponował włączenie do porządku obrad punktu: Przystąpienie do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Gietrzwałd jako punkt 14A.Odbyło się głosowanie nad przyjęciem porządku obrad ze zmianą - 13 głosów za.
 
Ad. 2.   Przyjęcie protokółu poprzedniej sesji.
Radni nie mieli uwag do protokółu. Odbyło się głosowanie nad przyjęciem protokółu - 13 głosów za.
 
Ad. 3.   Interpelacje.
Do interpelacji zapisali się: P. Korol, S. Szatkowski i B. Korosteński.
P. Korol – stan dróg gminnych: Biesal – Jadaminy - Salminek i Pęglity – Smoleń – Łajsy.
S. Szatkowski – Biesal – naprawa drogi zniszczonej w czasie budowy boiska Orlik.
B. Korosteński – Sząbruk – parking przy ul. Św. Mikołaja, ubytki zjazd; czy jest odpowiedź Starostwa w sprawie drogi Kudypy –Sząbruk.  
 
Ad. 4.   Sprawozdanie Wójta.
Wójt M. Ziółkowski poinformował, że 17 października odbyło się spotkanie w sprawie rewitalizacji zbiornika wodnego w Dłużkach na którym zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.
18 października odbyły się zabrania z mieszkańcami Śródki i mieszkańcami Naterek.
19 października odbyło się uroczyste otwarcie boiska Orlik w Biesalu.
19 października w Łęguckim Młynie odbyło się spotkanie w sprawie porozumienia dotyczącego powołania stowarzyszenia  Aglomeracja Olsztyńska. Stowarzyszenie będzie miało za zadanie zacieśnienie współpracy gmin około olsztyńskich i Olsztyna.  
19 października odbyło się spotkanie wiejskie w Nagladach w którym uczestniczył z-ca Wójta T. Antoszewski.
23 października odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady Naukowo Społecznej Lasów Olsztyńskich w arboretum w Kudypach i rozprawa sądowa w sprawie oczyszczalni w Biesalu na której sędzia zarządził oględziny w terenie. Również 23 października odbyło się zebranie wiejskie w Sząbruku.
24 października odbyło się zebranie wiejskie w Łęgutach. Poruszano temat lokalizacji zespołu kurników i wiatraków na terenie sołectwa. Z powodu nieobecności mieszkańców Grazym nie poruszano tematu odłączenia Grazym od sołectwa Łęguty. Wniosek w tej sprawie wpłynął do urzędu.
Na sesję przybyła Urszula Skwarek.
25 października w Olsztynie spotkali się wójtowie gmin korzystających z sieci wodociągowo-kanalizacyjnej miasta. Zdecydowano, że zostaną opracowane audyty kosztów związanych z dostarczaniem wody i odbiorem ścieków. Spowoduje to obniżenie stawek za wodę i ścieki płaconych Olsztynowi.
25 października odbyło się zebranie wiejskie w sołectwie Gietrzwałd.
29 października odwiedziła naszą gminę delegacja 5 gmin z województwa mazowieckiego aby zapoznać się ze stosowanym u nas systemem odbierania odpadów komunalnych.
29 października odbyło się spotkanie Zespołu Interdyscyplinarnego.
30 października podpisany został przez Wójta i Skarbnika uzupełniony wniosek o dofinansowanie rekultywacji nieczynnych wysypisk w Biesalu i Unieszewie oraz w Gminie Kolno.
6 listopada odbyło się spotkanie członków Warmińskiego Związku Gmin w sprawie budowy schroniska dla zwierząt w Biesalu. W listopadzie Warmiński Związek ogłosi przetarg na budowę schroniska.
Inwestycje
Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie przebudowy skrzyżowania ulic Diamentowej z Golfową w Naterkach ale umowy nie podpisano ze względu na zbyt wysoką cenę oferty.
Zakończona została modernizacja drogi Gietrzwałd – Woryty i modernizacja odcinka ulicy Klonowej. Zakończono zagospodarowanie centrum Biesala i budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Barwinach. Zakończone zostały prace remontowo naprawcze w szkole w Sząbruku.  Trwają prace przy przebudowie kotłowni w budynku urzędu gminy i urządzaniu terenów rekreacyjnych w otoczeniu Sanktuarium Maryjnego a także przy budowie drogi w Barwinach i budowie sieci kanalizacyjnej w Worytach.
Nie została sprzedana żadna nieruchomość przeznaczona do sprzedaży.
Mieszkańcy Gietrzwałdu – właściciele działki będącej drogą,  wystąpili z wnioskiem o nadanie  jej nazwy Mazurska. Rada sołecka pozytywnie zaopiniowała wniosek. Gmina zrezygnowała z prawa pierwokupu działek w Unieszewie i działki w Nagladach. Zakupiona została działka na poszerzenie drogi do cmentarza w Biesalu oraz przejęte nieodpłatnie  działki w Sząbruku na poszerzenie pasa drogowego. Wójt poinformował, że 11 listopada Wojewoda wręczy Józefowi Greifenbergowi medal za długoletnią służbę w administracji publicznej.
 
Ad. 5.   Sprawozdanie Przewodniczących Komisji z pracy Komisji.
Iwona Omilian Przewodnicząca Komisji Społeczno-Mieszkaniowej poinformowała, że komisja odbyła jedno samodzielne spotkanie na którym wyłoniła zwycięzcę w konkursie Arca Talentica. Został nim Janusz Połom.  Komisja negatywnie zaopiniowała wniosek przedszkola Jaś i Małgosia  o dotację dla żłobka w Sząbruku.
Jarosław Żejmo – z-ca Przewodniczącego Komisji Gospodarczej poinformował, że komisja odbyła jedno spotkanie wspólnie z Komisją Społeczno-Mieszkaniową. Omawiała plany zagospodarowania przestrzennego   w  obrębie  Unieszewo i w Gietrzwałdzie i zaopiniowała wnioski pozytywnie. Proponowane zmiany planu w Nagladach zaopiniowała negatywnie gdyż są niezgodne ze studium zagospodarowania gminy. Komisje omówiły i pozytywnie zaopiniowały proponowane zmiany w budżecie na 2012 rok. Wójt udzielił Komisji informacji o inwestycjach prowadzonych w gminie, z-ca Wójta przedstawił plan zamierzeń inwestycyjnych na przyszły rok, przedstawił propozycję zmian organizacyjnych w ZGK i urzędzie. Komisja omówiła materiały na sesję i zaopiniowała pozytywnie wnioski o utworzenie sołectw Cegłowo i Grazymy ale opinia ta nie była podjęta jednogłośnie ( 5 głosów za, 3 przeciw,   4 osoby wstrzymały się od głosu).
 
Ad. 6.   Odpowiedzi na interpelacje.
P. Korol – stan dróg gminnych: Biesal – Jadaminy - Salminek i Pęglity – Smoleń – Łajsy –
T. Antoszewski odpowiedział, że pojedzie obejrzeć ww. drogi i na początku przyszłego tygodnia udzieli informacji co można zrobić aby polepszyć ich stan.
S. Szatkowski – Biesal – naprawa drogi zniszczonej w czasie budowy boiska Orlik –
T. Antoszewski odpowiedział,  że obejrzy drogę i w przyszłym tygodniu udzieli odpowiedzi na interpelację. .
B. Korosteński – Sząbruk – parking przy ul. Św. Mikołaja, ubytki, zjazd;  czy jest odpowiedź Starostwa w sprawie drogi Kudypy –Sząbruk.   T. Antoszewski odpowiedział, że  w sprawie placu spotka się z kierowcami by ustalić zakres niezbędnych prac aby autobusy mogły wjeżdżać i zawracać. Odpowiedź na pismo do Starostwa jeszcze nie przyszła.   
 
Ad. 7.   Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Gietrzwałd na 2012 rok.
Komisje omawiały proponowane zmiany w budżecie i zaopiniowały je pozytywnie. Skarbnik poprosił o wniesienie zmian do załączników do budżetu, które pomyłkowo nie zostały wprowadzone we wrześniu. Nie powodują one zmiany ogólnej wysokości dochodów i wydatków. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Gietrzwałd na 2012 rok – 14 głosów za.
 
Ad. 8.   Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gietrzwałd na lata 2012–2021.
Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawiezmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gietrzwałd na lata 2012–2021
14 głosów za.
 
Ad. 9.   Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do wymiaru podatku rolnego na 2013 rok.
 Prezes GUS w Komunikacie z dnia 19 października 2012 r. w sprawie średniej ceny skupu żyta za okres pierwszych trzech kwartałów 2012r. podał cenę 75,86zł ( M.P.2012, poz. 787). Komisja Gospodarcza zaproponowała stawkę 55zł. S. Szatkowski zaproponował stawkę 50zł. Odbyło się głosowanie nad zaproponowanymi stawkami: za stawką 55zł – 10 głosów za,  za stawką 50zł – 4 głosy za.
Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do wymiaru podatku rolnego na 2013 rok do 55zł – 12 głosów za, 2 osoby wstrzymały się od głosu. 
 
Ad. 10.   Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia jednostkowych stawek dotacji przedmiotowych.
Przewodniczący poinformował, że dotacja pozostaje na poziomie ubiegłorocznej dotacji. Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawieustalenia jednostkowych stawek dotacji przedmiotowych – 12 głosów za, 2 osoby wstrzymały się od głosu. 
 
Ad. 11.   Podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków.
Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawieprzedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków – 13 głosów za, 1 osoba wstrzymała się od głosu.
 
Ad. 12.   Podjęcie uchwały zmieniającej w sprawie podziału gminy na sołectwa.
Przewodniczący powitał przybyłych na sesję mieszkańców Cegłowa. W imieniu mieszkańców głos zabrała Monika Sypucińska. Powiedziała, że mieszkańcy Cegłowa chcą być oddzielnym sołectwem bo to da im szansę i zmobilizuje do działania aby dbać o swoją wioskę. Obecnie wieś jest zaniedbana. Mieszańcy byli zadania, że gdy będą mieli sołtysa ze swojej wioski i będą sami dysponować pieniędzmi to potrafią się zmobilizować do dbania o swoją miejscowość. Wójt przypomniał, że gdy był wybierany sołtys w sołectwie Łajsy na zebraniu nie było żadnego mieszkańca Cegłowa. Wybór sołtysa było trochę przypadkowy. Obecnie można zmienić sołtysa i wydać pieniądze które ma sołectwo Łajsy. Radni Urszula Skwarek, Maria Brożewska i Andrzej Robaczewski opowiedzieli się za utworzeniem sołectwa Cegłowo. Radne Iwona Omilian i Barbara Rydzewska były temu przeciwne. Skarbnik poinformował, że utworzenie nowego sołectwa spowoduje zwiększenie funduszu sołeckiego o co najmniej 5000zł i przeznaczenie środków na ryczałt stały dla sołtysa. A. Robaczewski przypomniał, że sołectwo najefektywniej wydaje pieniądze. B. Korosteński zaproponował, aby dokonać zmiany w składzie rady sołeckiej co spowoduje, że będzie można przeznaczyć pieniądze na realizację przedsięwzięć mieszkańców Cegłowa.  M. Sypucińska powiedziała, że mieszkańcy Cegłowa nie chcą współpracować z mieszkańcami Łajs. Są zmotywowani aby działać samodzielnie w swojej miejscowości. E. Ratowska podzieliła się z radnymi swoimi odczuciami odnoście odłączenia Grazym od sołectwa Łęguty. Mieszkańcy Grazym nie interesują się działaniami rady sołeckiej, ale jeśli chcą pieniądze na coś czego potrzebują to rada sołecka realizuje ich prośby. Wniosek o oddzielenie wpłynął do urzędu ale nie podaje przyczyn z jakich ma nastąpić podział sołectwa.
Przewodniczący ogłosił przerwę w obradach od godz. 1140   do godz. 1200.
A. Robaczewski i E. Ratowska poprosili aby mieszkańcy Grazym zapoznali radnych z przyczyną z jakiej chcą odłączenia swojej miejscowości od sołectwa Łęguty.
J. Grzeszczuk wystąpił z wnioskiem o wyłączenie spod głosowania zapisu o utworzeniu sołectwa Grazymy do chwili przedstawienia przez mieszkańców Grazym motywacji podziału. Zaproponował aby na dzisiejszej sesji odbyło się głosowanie nad podziałem sołectwa Łąjsy, gdyż mieszkańcy Cegłowa przedstawili powody z jakich chcą oddzielnego sołectwa. Odbyło się głosowanie nad wnioskiem o wyłączeniu z projektu uchwały zapisu o podziale sołectwa Łęguty – 12 głosów za, 2 osoby wstrzymały się  od głosu.
Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały zmieniającej w sprawie podziału gminy na sołectwa ( utworzenie sołectwa Cegłowo) – 14 głosów za.
 
Ad. 13.   Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w Gietrzwałdzie.
Właściciele działki będącej drogą złożyli wniosek o nadanie ulicy nazwy „Mazurska”. Rada sołecka pozytywnie zaopiniowała wniosek. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w Gietrzwałdzie – 14 głosów za.
 
Ad. 14.   Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości – działek w Unieszewie.
Wójt poinformował, że wydzielenie działek zapewni mieszkańcom ulicy Cichej wygodny dojazd gdyż wydzielony został pas szer. 12 metrów na drogę. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie  sprzedaży nieruchomości – działek w Unieszewie –
14 głosów za.
Ad. 14A. Przystąpienie do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Gietrzwałd.
Wójt wyjaśnił, że na terenach za oczyszczalnią ścieków w Gierzwałdzie w studium jest zapis, że są to grunty rolne z zakazem zabudowy. Na tym terenie położona jest działka której właściciel chce dokonać zmiany planu i umiejscowić tam działalność firmy prowadzącej hipoterapię. Działalność ta wymaga zabudowy terenu. Ponieważ plan musi być zgodny ze studium należy dokonać zmiany w studium. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospo-darowania przestrzennego Gminy Gietrzwałd – 14 głosów za.
 
Ad. 15.   Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia m.p.z.p. Gminy Gietrzwałd w ob. Unieszewo.
Wójt poinformował, że proponowana  zmiana planu przewiduje umiejscowienie na tym terenie zabudowy siedliskowej na działkach o pow. od 2 do 5 ha. Teren objęty zmianą ma powierzchnię ok. 200ha. Przeznaczenie: tereny mieszkaniowo – rekreacyjne. Wójt poinformował, że proponowana zmiana planu przewiduje kontynuację wydzielenia drogi która będzie omijała zwartą zabudowę wsi i łączyła się z drogą powiatową. Częścią tej drogi jest droga wyznaczona przy wydzielaniu w Unieszewie działek do sprzedaży (uchwała podjęta w pkt 14 porządku obrad).  J. Żejmo miał zastrzeżenia co do braku drogi ogólnodostępnej prowadzącej do jeziora. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia m.p.z.p. Gminy Gietrzwałd w ob. Unieszewo - 6 głosów za, 7 głosów przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu.
 
Ad. 16.   Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia m.p.z.p. Gminy Gietrzwałd w obrębie Unieszewo.
Projekt uchwały omawiany był na spotkaniach komisji i uzyskał pozytywną opinię.
U. Skwarek przypomniała, że na spotkaniu Komisji zapytała ile będzie gminę kosztowało wybudowanie infrastruktury na terenie objętym planem i kiedy to nastąpi. Otrzymała od Wójta odpowiedź, że zgodnie z zapisem w załączniku nr 3 – w miarę posiadanych środków finansowych. Zastrzeżenia radnej budził zbyt ogólnikowy zapis. Wójt zaproponował uzupełnienie zapisu o zdanie: W budżecie na ten rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej do 2021r. wyżej wymienione inwestycje nie zostały ujęte.
Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie uchwalenia m.p.z.p. Gminy Gietrzwałd w obrębie Unieszewo – 14 głosów za.
 
Ad. 17.   Podjecie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania zmiany m.p.z.p. części miejscowości Gietrzwałd.
P. Korol zapytał jaką powierzchnię obejmie zmiana planu. Wójt odpowiedział, że ok. 2 ha. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania zmiany m.p.z.p. części miejscowości Gietrzwałd – 14 głosów za.
 
Ad. 18.   Informacja o oświadczenia majątkowych radnych i pracowników.
Przewodniczący poinformował, że wszyscy radni złożyli oświadczenie majątkowe w wymaganym terminie. Do złożonych oświadczeń nie było uwag. Przewodniczący poinfor-mował, że w ustawowym terminie złożone zostało również oświadczenie majątkowe przewodniczącego rady, wójta i pracowników do tego zobowiązanych. Urząd skarbowy przeanalizował udostępnione mu oświadczenia i zwrócił uwagę na nieprawidłowości w wypełnianiu oświadczeń.
 
Ad. 19.   Sprawy różne.
P. Korol zapytał, czy będzie w przyszłym roku remontowana droga powiatowa na odcinku Biesal-Podlejki.  Wójt odpowiedział, że w budżecie Starostwa nie przewidziano środków na remont tej drogi. A. Robaczewski przekazał prośbę mieszkańców Gietrzwałdu o naprawienie ulicy Spacerowej. B. Korosteński przekazał prośbę korzystających z drogi dojazdowej do stacji kolejowej w Unieszewie o poprawienie jej stanu. E. Ratowska zapytała kiedy zostanie zasypany dół wykopany przy okazji udrażniania kanalizacji w Łęgutach.
J. Kasprowicz odpowiedział, że w przyszłym tygodniu. Radna prosiła o naprawienie wyjazdu z boiska. Wójt obiecał, że wyjazd zostanie naprawiony gdy będzie zasypywany dół.
M. Łączyńska zapytała kiedy zostaną ustawione kosze na śmieci na nowych przystankach. J. Kasprowicz odpowiedział, że w przyszłym tygodniu. M. Jastrzębowski – czy będą ustawione znaki ograniczenia prędkości na ul. Naterskiej w Gronitach. T. Antoszewski odpowiedział, że tak, jutro lub w poniedziałek. Przewodniczący poinformował, że w biurze rady dostępna jest informacja o realizacji zadań oświatowych za rok 2011/2012. Przewodniczący poprosił Wójta o zwołanie zebrania mieszkańców Biesala aby przekazać im informacje o postępach w budowie schroniska dla zwierząt. J. Grzeszczuk poprosił o zintensyfikowanie nacisków na Zarząd Dróg Powiatowych w sprawie naprawy pobocza drogi Gronity – Kudypy. Wójt poinformował, że w wyniku wielu pism w ww. sprawie otrzymał odpowiedź, że od sierpnia rusza akcja porządkowania poboczy od Gietrzwałdu do Tomaszkowa. U. Skwarek zapytała co składowane jest na gminnej działce przy ul. Szkolnej, gdyż często widzi tam samochody z przyczepkami na które coś jest ładowane i wywożone. Wójt odpowiedział, że jest tam składowany gruz i ziemia. Na tym porządek obrad wyczerpano i Przewodniczący zamknął obrady XXV zwyczajnej sesji Rady Gminy Gietrzwałd.
 
 
Protokółowała
Elżbieta Bielańska
 Podmiot udostępniający informację: gietrzwald_gmina_wiejska
Osoba, która wytworzyla informację: Elżbieta Bielańska Data wytworzenia informacji: 2013-01-17 12:55:36
Osoba, która odpowiada za treść: Elżbieta Bielańska Data udostępnienia informacji: 2013-01-17 12:56:36
Wprowadził informację do BIP: Adam Cieśliński Artykuł był wyświetlony: 419
Osoba, która zmieniła informację: Adam Cieśliński Data aktualizacji informacji: 2013-01-17 12:56:36
Zobacz zmiany w rejestrze zmian »